Zyrtare: Ilir Meta, President i Shqipërisë

Sot kuvendi i Republikës së Shqipërisë ka zgjedhur presidentin e ri Ilir Metën.
Ky i fundit u zgjedhë me 87 vota pro 2 kundër dhe asnjë abstenim.

Vlenë të theksohet se për herë të parë kemi të zgjedhur një nga 3 figurat më të rëndësishme kushtetuese të Shqipërisë nga partia e 3-të në vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *